Dla kogo jest kurs SEP na uprawnienia gazowe G3?
W prezentowanym szkoleniu SEP może (a nawet powinna) wziąć udział każda osoba, która zajmuje się eksploatacją i dozorem urządzeń, instalacji i sieci gazowych wytwarzających, przetwarzających, przesyłających i zużywających paliwa gazowe. Kurs dokładnie, rzetelnie przygotowuje do egzaminu państwowego, którego zdanie jest równoznaczne z uzyskaniem Państwowego Świadectwa Kwalifikacji. Umożliwia ono legalne wykonywanie prac technicznych z wyżej wymienionego zakresu.
Drugą naturalną grupą uczestników tego kursu SEP są osoby, którym właśnie wygasają już raz zdobyte uprawnienia gazowe. Przypomnijmy, że trzeba je odnawiać co 5 lat, ponownie przechodząc szkolenie i zdając egzamin państwowy.
Ponadto w tym kursie SEP mogą wziąć udział wszyscy, którzy tylko planują związać swoją karierę zawodową z branżą gazową lub po prostu zdobyć nowe, bardzo poszukiwane na rynku pracy kwalifikacje. Jedyne wymagania, jakie stawiamy kandydatom, to:
- Pełnoletność – trzeba mieć ukończone 18 lat na dzień przystąpienia do szkolenia;
- Wykształcenie minimum podstawowe;
- Oraz dodatkowo dostarczą stosowne dokumenty zgodnie ze zmianą Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci z dnia 01.07.2022 (Dz.U. z 2022 r. poz. 1392), w oparciu o aktualnie obowiązujące przepisy prawa informujemy, iż do wniosku o potwierdzenie posiadanych kwalifikacji przy eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci należy dołączyć dokumenty potwierdzające posiadanie wiedzy wymaganej w tym zakresie.
Dokumentami takimi są:
- świadectwo lub dyplom potwierdzające uzyskanie tytułu zawodowego,
- świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie lub dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe,
- certyfikat kwalifikacji zawodowej lub dyplom zawodowy,
- świadectwo czeladnicze lub dyplom mistrzowski
Posiadanie wymaganej wiedzy mogą również potwierdzać poniższe dokumenty:
- świadectwo ukończenia szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie, które obejmuje treści nauczania związane z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci;
- zaświadczenie o przebiegu nauczania wydane przez szkołę, o której mowa w pkt 1, zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2021 r. poz. 1915 oraz z 2022 r. poz. 583 i 1116), potwierdzające kształcenie w zawodzie, które obejmuje treści nauczania związane z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci;
- zaświadczenie wystawione przez pracodawcę, potwierdzające doświadczenie zawodowe i staż pracy umożliwiające nabycie umiejętności związanych z wykonywaniem prac eksploatacyjnych urządzeń, instalacji i sieci (wzór do pobrania tutaj).
- świadectwo kwalifikacji (wydane przez komisje kwalifikacyjne powołane przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki), może być traktowane jako dokument, który może potwierdzić posiadanie wymaganej wiedzy teoretycznej i praktycznej przy eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci
Jeśli spełniasz te kryteria i zależy Ci na doskonałym przygotowaniu się do egzaminu na uprawnienia gazowe, to nasze szkolenie SEP jest dla Ciebie!
Kurs SEP w grupie kwalifikacji G3 to propozycja nie tylko dla uczestników indywidualnych. Zapraszamy również pracodawców, którzy chcą zainwestować w kompetencje zawodowe swoich pracowników i tym samym zyskać wykwalifikowaną kadrę fachowców, unikając konieczności przeprowadzania długiego procesu rekrutacji – o tyle problematycznego, że na polskim rynku brakuje specjalistów posiadających uprawnienia gazowe.
Specjalnie z myślą o pracodawcach przygotowaliśmy szereg udogodnień. Jednym z nich jest możliwość zorganizowania szkolenia SEP na uprawnienia gazowe w dowolnym miejscu w kraju, również w zakładzie pracy. Wystarczy tylko zebrać grupę minimum 5 osób. To ogromna oszczędność czasu i wygoda dla przedsiębiorcy oraz jego podwładnych.
Dodatkowo zwracamy uwagę na fakt, iż osoby zapisane na kurs SEP w grupie G3, mają możliwość uzyskania uprawnień energetycznych także w grupach G1 i G2 w ciągu jednego dnia. W takiej sytuacji uczestnik lub pracodawca ponosi koszt jak za jedno szkolenie.
Dlaczego nie znajdziesz lepszego szkolenia SEP G3?
Powód jest prosty. Zainwestowaliśmy w bardzo kompetentną kadrę szkoleniową. Kurs SEP na uprawnienia gazowe prowadzą członkowie Stowarzyszenia Elektroenergetyków Polskich. Są to wysokiej klasy specjaliści, w dodatku będący teoretykami zawodów technicznych.
Dzięki temu nasze szkolenia SEP nie są nudne, doskonale przygotowują do egzaminu państwowego, a jednocześnie przekazują uczestnikom przydatną wiedzę, którą będą mogli z powodzeniem wykorzystać już w trakcie pracy zawodowej.
Nasze szkolenie SEP w grupie G3 przygotowuje uczestników do egzaminu kwalifikacyjnego zarówno w zakresie eksploatacji (E), jak i dozoru (D). Wszystko to odbywa się w ciągu zaledwie jednego dnia. Kursanci nie muszą więc tracić czasu na kilkakrotne dojazdy
Tego samego dnia można uzyskać uprawnienia w grupie G1 elektrycznej, G2 cieplnej i G3 gazowej!
Szkolenie trwa jeden dzień!
Przy zapisie na 2 lub 3 grupy koszt szkolenia w cenie jednego!
Dzięki temu firmy, które rozpoczęły z nami współpracę, nadal ją kontynuują i szkolą u nas swoich pracowników po niższych kosztach. Osoby indywidualne polecają nas i wracają po odnowienie uprawnień.
Po zdanym pozytywnie egzaminie uczestnik szkolenia otrzymuje stosowne uprawnienia, których ważność trwa 5 lat.
Zainteresowany? Masz pytania?
Skontaktuj się z nami telefonicznie, sms-owo, mailowo bądź przez formularz kontaktowy na stronie
(Nasi konsultanci oddzwonią natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia).
Zakres punktowy:
- Urządzenia do produkcji paliw gazowych, generatory gazu
- Urządzenia do przetwarzania i uzdatniania paliw gazowych, rozkładnie paliw gazowych, urządzenia przeróbki gazu ziemnego, oczyszczalnie gazu, rozprężanie i rozlewnie gazu płynnego, odazotownie, mieszalnie
- Urządzenia do magazynowania paliw gazowych
- Sieci gazowe rozdzielcze o ciśnieniu nie wyższym niż 0,5 MPa (gazociągi i punkty redukcyjne, stacje gazowe)
- Sieci gazowe przesyłowe o ciśnieniu powyżej 0,5 MPa (gazociągi, stacje gazowe, tłocznie gazu)
- Urządzenia i instalacje gazowe o ciśnieniu nie wyższym niż 5 kPa
- Urządzenia i instalacje gazowe o ciśnieniu powyżej 5 kPa
- Przemysłowe odbiorniki paliw gazowych o mocy powyżej 50 kW
- Turbiny gazowe
- Aparatura kontrolno-pomiarowa, urządzenia sterowania do sieci, urządzeń i instalacji
Informacje o egzaminach i uprawnieniach:
Bezpośrednio po szkoleniu Komisja Kwalifikacyjna przeprowadza egzamin ustny, po którym uzyskuje się Państwowe Świadectwo Kwalifikacji. Kursy prowadzone są przez praktyków z wieloletnim doświadczeniem, co wpływa na wysoką zdawalność.
Osoby przystępujące do egzaminu z Eksploatacji powinny wykazać się wiedzą dotyczącą tematyki:
- zasad budowy, działania oraz warunków technicznych obsługi urządzeń ,instalacji i sieci,
- zasad eksploatacji oraz instrukcji eksploatacji urządzeń ,instalacji i sieci,
- zasad i warunków wykonywania prac kontrolno–pomiarowych i montażowych,
- zasad i wymagań bezpieczeństwa pracy i ochrony przeciwpożarowej oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy.
- instrukcji postępowania w razie awarii, pożaru, lub innego zagrożenia bezpieczeństwa obsługi urządzeń, lub zagrożenia życia, zdrowia i środowiska.
Osoby przystępujące do egzaminu z Dozoru powinny wykazać się wiedzą dotyczącą tematyki:
- przepisów dotyczących przyłączania urządzeń i instalacji do sieci ,dostarczania paliw i energii oraz prowadzenia ruchu i eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci,
- przepisów i zasad postępowania przy programowaniu pracy urządzeń ,instalacji i sieci z -uwzględnieniem zasad racjonalnego użytkowania paliw i energii,
- przepisów dotyczących eksploatacji ,wymagań w zakresie prowadzenia dokumentacji technicznej i eksploatacyjnej oraz stosowania instrukcji eksploatacji urządzeń instalacji i sieci,
- przepisów dotyczących budowy urządzeń ,instalacji i sieci oraz norm i warunków technicznych jakim powinny odpowiadać te urządzenia, instalacje i sieci,
- przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej, z uwzględnieniem udzielania pierwszej pomocy oraz wymagań ochrony środowiska,
- zasad postępowania w razie awarii, pożaru lub innego zagrożenia bezpieczeństwa ruchu urządzeń przyłączonych do sieci,
- zasad dysponowania mocą urządzeń przyłączonych do sieci,
- zasad i warunków wykonywania prac kontrolno-pomiarowych i montażowych.
Terminarz szkoleń:
Obecnie prowadzimy nabór na szkolenia otwarte w ponad 19 miastach!
Szkolenia zamknięte przeprowadzamy na terenie całego kraju! (Grupy zorganizowane powyżej 5 osób).
Nasza oferta dostosowywana jest do Państwa potrzeb. W celu uzyskania szczegółowych warunków współpracy, zapraszamy do kontaktu.
Egzamin SEP na uprawnienia gazowe: czy trudno go zdać?
Nie, o ile kandydat jest dobrze przygotowany pod kątem merytorycznym. Nasz kurs SEP to gwarantuje. Świadczą o tym bardzo wysokie wyniki zdawalności, co jest najlepszą rekomendacją dla naszego szkolenia SEP w grupie G3.
Egzamin SEP odbywa się przed naszą Komisją Kwalifikacyjną powołaną przez Urząd Regulacji Energetyki. Uzyskanie pozytywnego wyniku jest równoznaczne z otrzymaniem Państwowego Świadectwa Kwalifikacji w zakresie uprawnień gazowych.