Partnerem serwisu jest:
Szukasz szkoleń SEP? Wybierz opiekuna i zapytaj o rabaty! Sprawdź >>> https://sep-uprawnienia.pl/oddzialy <<<
Online

Szkolenie G1/2/3

8 lipca

godz. 16:00

Online

Cena 1 egzaminu: 430zł

Cena szkolenia: 95zł

Online

Szkolenie pomiarowe

9 lipca

godz. 15:00

Online

Cena 1 egzaminu: 430zł

Cena szkolenia: 350zł

Online

Szkolenie G1/2/3

9 lipca

godz. 16:00

Online

Cena 1 egzaminu: 430zł

Cena szkolenia: 95zł

Wszystkie terminy
 

Kurs SEP na uprawnienia gazowe G3: podnieś swoje kwalifikacje w ciągu jednego dnia!

Polska przez wiele lat zaniedbywała kwestie związane z rozbudową infrastruktury gazowej. Efektem było całkowite uzależnienie się od dostaw błękitnego paliwa z Rosji, co nie jest korzystne dla naszego bezpieczeństwa energetycznego. Sytuacja na szczęście stopniowo się zmienia – staliśmy się jednym z największych importerów LNG, wzmacniamy również sojusze, które umożliwią nam czerpanie gazu z innych części świata (przykładem jest rurociąg Baltic Pipe). Ogromne inwestycje w sektor gazowy sprawiają, że gwałtownie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów posiadających uprawnienia energetyczne w grupie G3. Można je zdobyć dzięki naszemu kursowi SEP. Jest on przeznaczony nie tylko dla osób już pracujących w tej branży, ale także wiążących z nią swoją przyszłość. Sprawdź, dlaczego szkolenie SEP w grupie G3 to doskonała inwestycja w siebie!

Dla kogo jest kurs SEP na uprawnienia gazowe G3?

W prezentowanym szkoleniu SEP może (a nawet powinna) wziąć udział każda osoba, która zajmuje się eksploatacją i dozorem urządzeń, instalacji i sieci gazowych wytwarzających, przetwarzających, przesyłających i zużywających paliwa gazowe. Kurs dokładnie, rzetelnie przygotowuje do egzaminu państwowego, którego zdanie jest równoznaczne z uzyskaniem Państwowego Świadectwa Kwalifikacji. Umożliwia ono legalne wykonywanie prac technicznych z wyżej wymienionego zakresu.

Drugą naturalną grupą uczestników kursu na uprawnienia G3 są osoby, którym właśnie wygasają już raz zdobyte uprawnienia gazowe. Przypomnijmy, że trzeba je odnawiać co 5 lat, ponownie przechodząc szkolenie i zdając egzamin państwowy.

Ponadto w kursie na uprawnienia gazowe mogą wziąć udział wszyscy, którzy tylko planują związać swoją karierę zawodową z branżą gazową lub po prostu zdobyć nowe, bardzo poszukiwane na rynku pracy kwalifikacje. Jedyne wymagania, jakie stawiamy kandydatom, to:

 • Pełnoletność – trzeba mieć ukończone 18 lat na dzień przystąpienia do szkolenia;
 • Wykształcenie minimum podstawowe;
 • Oraz dodatkowo dostarczą stosowne dokumenty zgodnie ze zmianą Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci z dnia 01.07.2022 (Dz.U. z 2022 r. poz. 1392), w oparciu o aktualnie obowiązujące przepisy prawa informujemy, iż do wniosku o potwierdzenie posiadanych kwalifikacji przy eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci należy dołączyć dokumenty potwierdzające posiadanie wiedzy wymaganej w tym zakresie.

Dokumentami takimi są:

 1. świadectwo lub dyplom potwierdzające uzyskanie tytułu zawodowego,
 2. świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie lub dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe,
 3. certyfikat kwalifikacji zawodowej lub dyplom zawodowy,
 4. świadectwo czeladnicze lub dyplom mistrzowski

Posiadanie wymaganej wiedzy mogą również potwierdzać poniższe dokumenty:

 1. świadectwo ukończenia szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie, które obejmuje treści nauczania związane z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci;
 2. zaświadczenie o przebiegu nauczania wydane przez szkołę, o której mowa w pkt 1, zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2021 r. poz. 1915 oraz z 2022 r. poz. 583 i 1116), potwierdzające kształcenie w zawodzie, które obejmuje treści nauczania związane z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci;
 3. zaświadczenie wystawione przez pracodawcę, potwierdzające doświadczenie zawodowe i staż pracy umożliwiające nabycie umiejętności związanych z wykonywaniem prac eksploatacyjnych urządzeń, instalacji i sieci (wzór do pobrania tutaj).
 4. świadectwo kwalifikacji (wydane przez komisje kwalifikacyjne powołane przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki), może być traktowane jako dokument, który może potwierdzić posiadanie wymaganej wiedzy teoretycznej i praktycznej przy eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci

Jeśli spełniasz te kryteria i zależy Ci na doskonałym przygotowaniu się do egzaminu na uprawnienia gazowe, to nasze szkolenie SEP jest dla Ciebie!

Kurs SEP na uprawnienia gazowe to propozycja nie tylko dla uczestników indywidualnych. Zapraszamy również pracodawców, którzy chcą zainwestować w kompetencje zawodowe swoich pracowników i tym samym zyskać wykwalifikowaną kadrę fachowców, unikając konieczności przeprowadzania długiego procesu rekrutacji – o tyle problematycznego, że na polskim rynku brakuje specjalistów posiadających uprawnienia gazowe.

Specjalnie z myślą o pracodawcach przygotowaliśmy szereg udogodnień. Jednym z nich jest możliwość zorganizowania szkolenia SEP na uprawnienia gazowe w dowolnym miejscu w kraju, również w zakładzie pracy. Wystarczy tylko zebrać grupę minimum 5 osób. To ogromna oszczędność czasu i wygoda dla przedsiębiorcy oraz jego podwładnych.

Dodatkowo zwracamy uwagę na fakt, iż osoby zapisane na kurs SEP w grupie G3, mają możliwość uzyskania uprawnień energetycznych także w grupach G1 i G2 w ciągu jednego dnia. W takiej sytuacji uczestnik lub pracodawca ponosi koszt jak za jedno szkolenie.

Dlaczego nie znajdziesz lepszego szkolenia SEP G3?

Powód jest prosty. Zainwestowaliśmy w bardzo kompetentną kadrę szkoleniową. Kurs SEP na uprawnienia gazowe prowadzą członkowie Stowarzyszenia Elektroenergetyków Polskich. Są to wysokiej klasy specjaliści, w dodatku będący teoretykami zawodów technicznych.

Dzięki temu nasze kursy zawodowe nie są nudne, doskonale przygotowują do egzaminu państwowego, a jednocześnie przekazują uczestnikom przydatną wiedzę, którą będą mogli z powodzeniem wykorzystać już w trakcie pracy zawodowej.

Nasze szkolenie SEP w grupie G3 przygotowuje uczestników do egzaminu kwalifikacyjnego zarówno w zakresie eksploatacji (E), jak i dozoru (D). Wszystko to odbywa się w ciągu zaledwie jednego dnia. Kursanci nie muszą więc tracić czasu na kilkakrotne dojazdy

Tego samego dnia można uzyskać uprawnienia w grupie G1 elektrycznej, G2 cieplnej i G3 gazowej!

Szkolenie trwa jeden dzień!

Przy zapisie na 2 lub 3 grupy koszt szkolenia w cenie jednego!

Dzięki temu firmy, które rozpoczęły z nami współpracę, nadal ją kontynuują i szkolą u nas swoich pracowników po niższych kosztach. Osoby indywidualne polecają nas i wracają po odnowienie uprawnień.

Po zdanym pozytywnie egzaminie uczestnik szkolenia otrzymuje stosowne uprawnienia, których ważność trwa 5 lat.

Zainteresowany? Masz pytania?

Skontaktuj się z nami telefonicznie, sms-owo, mailowo bądź przez formularz kontaktowy na stronie

(Nasi konsultanci oddzwonią natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia).

Zakres punktowy:

Informacje o egzaminach i uprawnieniach:

Osoby przystępujące do egzaminu z Eksploatacji powinny wykazać się wiedzą dotyczącą tematyki:

Osoby przystępujące do egzaminu z Dozoru powinny wykazać się wiedzą dotyczącą tematyki:

Terminarz szkoleń:

Egzamin SEP na uprawnienia gazowe: czy trudno go zdać?

Nie, o ile kandydat jest dobrze przygotowany pod kątem merytorycznym. Nasz kurs SEP to gwarantuje. Świadczą o tym bardzo wysokie wyniki zdawalności, co jest najlepszą rekomendacją dla naszego szkolenia SEP w grupie G3.

Egzamin SEP odbywa się przed naszą Komisją Kwalifikacyjną powołaną przez Urząd Regulacji Energetyki. Uzyskanie pozytywnego wyniku jest równoznaczne z otrzymaniem Państwowego Świadectwa Kwalifikacji w zakresie uprawnień gazowych.

Najczęściej zadawane pytania

Co to są uprawnienia SEP G3? Kto może zrobić uprawnienia SEP G3? Jak przygotować się do egzaminu SEP G3? Jak długo ważne są uprawnienia SEP G3? Jak się zapisać na szkolenia SEP G3? Jakie inne kursy SEP są dostępne?
Urząd pracy
Enea
BP
OBI
Polska Spółka Gazowa
Okręgowa Pielęgniarek i Położnych
Wipasz
Herbapol
Kuehne+nagel
sweco
inkpol
auto machinery jet
Ludwik Rydygier
otis
skanska
meillerghp
aerospace
WODR