Dla kogo jest szkolenie SEP G1?
To szkolenie, nazywane potocznie kursem elektryka, rekomendujemy wszystkim osobom, które zajmują się lub planują zajmować eksploatacją, dozorem urządzeń elektrycznych, instalacji i sieci elektroenergetycznych wytwarzających, przetwarzających, przesyłających i zużywających energię elektryczną.
Warto podkreślić, że szkolenie na uprawnienia elektryczne SEP nie jest zarezerwowane tylko dla czynnych zawodowo elektryków. Wziąć w nim udział mogą wszystkie osoby, które spełniają poniższe kryteria:
- Pełnoletność – na kurs elektryka może się zapisać każdy, kto ukończył 18 lat na dzień przystąpienia do szkolenia SEP G1.
- Oraz dodatkowo dostarczą stosowne dokumenty zgodnie ze zmianą Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci z dnia 01.07.2022 (Dz.U. z 2022 r. poz. 1392), w oparciu o aktualnie obowiązujące przepisy prawa informujemy, iż do wniosku o potwierdzenie posiadanych kwalifikacji przy eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci należy dołączyć dokumenty potwierdzające posiadanie wiedzy wymaganej w tym zakresie.
Dokumentami takimi są:
- świadectwo lub dyplom potwierdzające uzyskanie tytułu zawodowego,
- świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie lub dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe,
- certyfikat kwalifikacji zawodowej lub dyplom zawodowy,
- świadectwo czeladnicze lub dyplom mistrzowski
Posiadanie wymaganej wiedzy mogą również potwierdzać poniższe dokumenty:
- świadectwo ukończenia szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie, które obejmuje treści nauczania związane z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci;
- zaświadczenie o przebiegu nauczania wydane przez szkołę, o której mowa w pkt 1, zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2021 r. poz. 1915 oraz z 2022 r. poz. 583 i 1116), potwierdzające kształcenie w zawodzie, które obejmuje treści nauczania związane z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci;
- zaświadczenie wystawione przez pracodawcę, potwierdzające doświadczenie zawodowe i staż pracy umożliwiające nabycie umiejętności związanych z wykonywaniem prac eksploatacyjnych urządzeń, instalacji i sieci (wzór do pobrania tutaj).
- świadectwo kwalifikacji (wydane przez komisje kwalifikacyjne powołane przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki), może być traktowane jako dokument, który może potwierdzić posiadanie wymaganej wiedzy teoretycznej i praktycznej przy eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci
Prezentowany kurs obejmuje również uprawnienia energetyczne w grupie powyżej 1kV. Tutaj jednak udział w szkoleniu SEP mogą wziąć wyłącznie osoby posiadające wiedzę w zakresie eksploatacji i dozoru urządzeń elektrycznych, jak również posiadające doświadczenie praktyczne w pracy z instalacjami elektrycznymi poniżej 1kV.
Kurs elektryka pozwala nie tylko zdobyć uprawnienia energetyczne w grupie G1, ale także je przedłużyć. Przypominamy, że przepisy nakładają obowiązek odnawiania uprawnień co 5 lat.
Dlaczego warto wybrać nasz kurs SEP G1?
Szkolenie SEP na uprawnienia energetyczne w grupie G1 prowadzą wysokiej klasy specjaliści ze Stowarzyszenia Elektroenergetyków Polskich. Ich wiedza, kompetencje i doświadczenie to gwarancja doskonałej jakości merytorycznej kursu. Jednocześnie zaznaczamy, że w odróżnieniu od wielu innych kursów elektryka, nie koncentrujemy się wyłącznie na teorii. Szkolenie łączy elementy warsztatowe i wykładowe w taki sposób, aby z jednej strony doskonale przygotować uczestników do egzaminu SEP, a z drugiej nie zanudzić ich i wyposażyć w praktyczne umiejętności wykonywania zawodu.
Dodajmy, że nasz kurs SEP G1 przygotowuje uczestników do egzaminu kwalifikacyjnego w zakresie eksploatacji (E) oraz dozoru (D). Dzięki maksymalnemu skondensowaniu wiedzy i skupieniu się na najważniejszych zagadnieniach, szkolenie trwa tylko jeden dzień.
Dodatkowo warto wspomnieć, że każdy uczestnik kursu energetycznego ma możliwość zdobycia uprawnień także w pozostałych grupach kwalifikacji, a więc uprawnień cieplnych SEP G2 i uprawnień gazowych SEP G3. To wszystko w ciągu jednego dnia!
Tego samego dnia można uzyskać uprawnienia w grupie G1 elektrycznej, G2 cieplnej i G3 gazowej!
Szkolenie trwa jeden dzień!
Przy zapisie na 2 lub 3 grupy koszt szkolenia w cenie jednego!
Dzięki temu firmy, które rozpoczęły z nami współpracę, nadal ją kontynuują i szkolą u nas swoich pracowników po niższych kosztach. Osoby indywidualne polecają nas i wracają po odnowienie uprawnień.
Po zdanym pozytywnie egzaminie uczestnik szkolenia otrzymuje stosowne uprawnienia, których ważność trwa 5 lat
Dowiedz się jak zdać kurs sep 1kv
Zainteresowany? Masz pytania?
Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo bądź przez formularz kontaktowy na stronie
(Nasi konsultanci oddzwonią natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia).
Zakres punktowy:
- Urządzenia prądotwórcze przyłączone do krajowej sieci elektroenergetycznej bez względu na wysokość napięcia znamionowego
- Urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne o napięciu nie wyższym niż 1 kV
- Urządzenia, instalacje i sieci o napięciu znamionowym powyżej 1 kV
- Zespoły prądotwórcze o mocy powyżej 50 kW
- Urządzenia elektrotermiczne
- Urządzenia do elektrolizy
- Sieci elektrycznego oświetlenia ulicznego
- Elektryczna sieć trakcyjna
- Elektryczne urządzenia w wykonaniu przeciwwybuchowym
- Aparatura kontrolno - pomiarowa oraz urządzenia i instalacje automatycznej regulacji; sterowania i zabezpieczeń urządzeń i instalacji
Informacje o egzaminach i uprawnieniach:
Bezpośrednio po szkoleniu Komisja Kwalifikacyjna przeprowadza egzamin ustny, po którym uzyskuje się Państwowe Świadectwo Kwalifikacji. Kursy prowadzone są przez praktyków z wieloletnim doświadczeniem, co wpływa na wysoką zdawalność.
Osoby przystępujące do egzaminu z Dozoru powinny wykazać się wiedzą dotyczącą tematyki:
- przepisów dotyczących przyłączania urządzeń i instalacji do sieci ,dostarczania paliw i energii oraz prowadzenia ruchu i eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci,
- przepisów i zasad postępowania przy programowaniu pracy urządzeń ,instalacji i sieci z -uwzględnieniem zasad racjonalnego użytkowania paliw i energii,
- przepisów dotyczących eksploatacji ,wymagań w zakresie prowadzenia dokumentacji technicznej i eksploatacyjnej oraz stosowania instrukcji eksploatacji urządzeń instalacji i sieci,
- przepisów dotyczących budowy urządzeń ,instalacji i sieci oraz norm i warunków technicznych jakim powinny odpowiadać te urządzenia, instalacje i sieci,
- przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej, z uwzględnieniem udzielania pierwszej pomocy oraz wymagań ochrony środowiska,
- zasad postępowania w razie awarii, pożaru lub innego zagrożenia bezpieczeństwa ruchu urządzeń przyłączonych do sieci,
- zasad dysponowania mocą urządzeń przyłączonych do sieci,
- zasad i warunków wykonywania prac kontrolno-pomiarowych i montażowych.
Osoby przystępujące do egzaminu z Eksploatacji powinny wykazać się wiedzą dotyczącą tematyki:
- zasad budowy, działania oraz warunków technicznych obsługi urządzeń ,instalacji i sieci,
- zasad eksploatacji oraz instrukcji eksploatacji urządzeń ,instalacji i sieci,
- zasad i warunków wykonywania prac kontrolno–pomiarowych i montażowych,
- zasad i wymagań bezpieczeństwa pracy i ochrony przeciwpożarowej oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy,
- instrukcji postępowania w razie awarii, pożaru, lub innego zagrożenia bezpieczeństwa obsługi urządzeń, lub zagrożenia życia, zdrowia i środowiska.
Terminarz szkoleń:
Obecnie prowadzimy nabór na szkolenia otwarte w ponad 19 miastach! Szkolenia zamknięte przeprowadzamy na terenie całego kraju! (Grupy zorganizowane powyżej 5 osób). Nasza oferta dostosowywana jest do Państwa potrzeb. W celu uzyskania szczegółowych warunków współpracy, zapraszamy do kontaktu.
Egzamin SEP: nie ma się czego bać
Podstawowym celem każdego kursu energetycznego jest doskonałe przygotowanie uczestników do egzaminu SEP. Tylko uzyskanie pozytywnego wyniku sprawia, że kandydat uzyskuje uprawnienia energetyczne i od tej pory może już legalnie wykonywać prace elektryczne w grupie do 1kV lub powyżej 1kV (w zależności od wybranego zakresu kompetencji).
Egzaminem SEP po zakończeniu kursu organizowanego przez Stowarzyszenie Elektroenergetyków Polskich odbywa się przed naszą Komisją Kwalifikacyjną powołaną przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Nieprzypadkowo możemy się poszczycić jednym z najwyższych wyników zdawalności w Polsce. Nasi kursanci zawsze są perfekcyjnie przygotowani do egzaminu, a dodatkowo dbamy o to, aby nie nakładać na nich większej presji, zapewniając przyjazną atmosferę i w ten sposób redukując stres.
Kurs elektryka organizujemy w całej Polsce – obecnie jest to około 20 największych miast, w tym Warszawa, Gdańsk, Poznań, Lublin, Katowice czy Szczecin. Istnieje również możliwość przeprowadzenia szkolenia na uprawnienia energetyczne w dowolnym miejscu, w tym w zakładzie pracy dla zamkniętej grupy uczestników. Pracodawco! Przy zapisie na 2 lub 3 grupy, zapłacisz jak za jedno szkolenie!