Dla kogo jest szkolenie energetyczne G2?
Kurs na uprawnienia cieplne SEP G2 to oczywista propozycja dla wszystkich osób zajmujących się eksploatacją, dozorem urządzeń, instalacji i sieci cieplnych wytwarzających, przetwarzających, przesyłających i zużywających ciepło oraz innych urządzeń energetycznych.
Zdobycie uprawnień SEP w grupie cieplnej pozwala legalnie wykonywać specjalistyczne prace przy obsłudze systemów ciepłowniczych, co jest bardzo cenną kwalifikacją na współczesnym rynku pracy. Pamiętajmy, że Polskę czeka poważna transformacja energetyczna, która obejmie także sektor produkcji energii cieplnej. Inwestycje w OZE, ograniczanie spalania węgla – to wyzwania, przed jakimi stoją spółki państwowe i samorządy. Jest pewne, że w najbliższych latach nie zabraknie atrakcyjnych ofert pracy dla specjalistów posiadających uprawnienia SEP G2, w których zdobyciu pomaga nasz kurs.
Szkolenie SEP w grupie G2 jest rekomendowane osobom, które planują kontynuować i rozwijać swoje kariery w takich zawodach, jak monter instalacji grzewczych, serwisant, instalator czy palacz kotłowy. Nie są przy tym wymagane żadne specjalistyczne umiejętności. Jedyne kryteria, które trzeba spełnić chcąc zapisać się na ten kurs SEP, to: pełnoletność (wymagane jest ukończenie 18. roku życia na dzień przystąpienia do szkolenia) oraz wykształcenie minimum podstawowe.
Oraz dodatkowo dostarczą stosowne dokumenty zgodnie ze zmianą Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci z dnia 01.07.2022 (Dz.U. z 2022 r. poz. 1392), w oparciu o aktualnie obowiązujące przepisy prawa informujemy, iż do wniosku o potwierdzenie posiadanych kwalifikacji przy eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci należy dołączyć dokumenty potwierdzające posiadanie wiedzy wymaganej w tym zakresie.
Dokumentami takimi są:
- świadectwo lub dyplom potwierdzające uzyskanie tytułu zawodowego,
- świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie lub dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe,
- certyfikat kwalifikacji zawodowej lub dyplom zawodowy,
- świadectwo czeladnicze lub dyplom mistrzowski
Posiadanie wymaganej wiedzy mogą również potwierdzać poniższe dokumenty:
- świadectwo ukończenia szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie, które obejmuje treści nauczania związane z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci;
- zaświadczenie o przebiegu nauczania wydane przez szkołę, o której mowa w pkt 1, zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2021 r. poz. 1915 oraz z 2022 r. poz. 583 i 1116), potwierdzające kształcenie w zawodzie, które obejmuje treści nauczania związane z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci;
- zaświadczenie wystawione przez pracodawcę, potwierdzające doświadczenie zawodowe i staż pracy umożliwiające nabycie umiejętności związanych z wykonywaniem prac eksploatacyjnych urządzeń, instalacji i sieci (wzór do pobrania tutaj).
- świadectwo kwalifikacji (wydane przez komisje kwalifikacyjne powołane przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki), może być traktowane jako dokument, który może potwierdzić posiadanie wymaganej wiedzy teoretycznej i praktycznej przy eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci
Prezentowany kurs SEP jest także przeznaczony dla osób, które posiadają już uprawnienia energetyczne w grupie G2, ale muszą je odnowić. Przypominamy, że taki obowiązek należy spełnić co 5 lat.
Co wyróżnia nasz kurs SEP G2?
Przede wszystkim nie zanudzamy naszych kursantów długimi, teoretycznymi wykładami. Szkolenia SEP są prowadzone przez ekspertów ze Stowarzyszenia Elektroenergetyków Polskich, a więc praktyków zawodów energetycznych. Potrafią oni zaciekawić słuchaczy i skutecznie połączyć część wykładową z warsztatową.
Takie podejście przynosi doskonałe efekty dydaktyczne, o czym najlepiej świadczą wysokie wyniki zdawalności – jedne z najlepszych w Polsce. Nasi kursanci są świetnie przygotowani do egzaminu SEP, a jednocześnie zdobywają komplet przydatnych w codziennej pracy informacji i umiejętności, co przekłada się na wzrost ich kompetencji oraz przyczynia do poprawy bezpieczeństwa.
Kolejną zaletą naszego kursu SEP na uprawnienia energetyczne w grupie G2 jest to, że całe szkolenie zajmuje tylko 1 dzień. Dzięki temu uczestnicy nie muszą poświęcać dużej ilości czasu na udział w kursie, co jest szczególnie ważne z perspektywy osób czynnych zawodowo. Docenią to również pracodawcy, którzy nie muszą już martwić się, że z powodu szkolenia dla większej grupy pracowników nastąpi dezorganizacja harmonogramu pracy zakładu.
Mało tego: uczestnikom tego kursu SEP dajemy możliwość zdobycia kompletu uprawnień energetycznych, a więc w grupach: G1, G2 i G3. To wszystko w ciągu jednego dnia!
Tego samego dnia można uzyskać uprawnienia w grupie G1 elektrycznej, G2 cieplnej i G3 gazowej!
Szkolenie trwa jeden dzień!
Przy zapisie na 2 lub 3 grupy koszt szkolenia w cenie jednego!
Dzięki temu firmy, które rozpoczęły z nami współpracę, nadal ją kontynuują i szkolą u nas swoich pracowników po niższych kosztach. Osoby indywidualne polecają nas i wracają po odnowienie uprawnień.
Po zdanym pozytywnie egzaminie uczestnik szkolenia otrzymuje stosowne uprawnienia, których ważność trwa 5 lat.
Zainteresowany? Masz pytania?
Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo bądź przez formularz kontaktowy na stronie
(Nasi konsultanci oddzwonią natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia).
Zakres punktowy:
- Kotły parowe oraz wodne na paliwa stałe, płynne i gazowe, o mocy powyżej 50 kW, wraz z urządzeniami pomocniczymi
- Sieci i instalacje cieplne wraz z urządzeniami pomocniczymi o przesyle ciepła powyżej 50 kW
- Turbiny parowe oraz wodne o mocy powyżej 50 kW, wraz z urządzeniami pomocniczym
- Przemysłowe urządzenia odbiorcze pary i gorącej wody o mocy powyżej 50 kW
- Urządzenia wentylacji klimatyzacji i chłodnicze o mocy powyżej 50 kW
- Pompy, ssawy, wentylatory i dmuchawy o mocy powyżej 50 kW
- Sprężarki o mocy powyżej 20 kW oraz instalacje sprężonego powietrza i gazów technicznych
- Urządzenia do składowania, magazynowania i rozładunku paliw, o pojemności składowania odpowiadającej masie ponad 100 Mg
- Piece przemysłowe o mocy powyżej 50 kW
- Aparatura kontrolno - pomiarowa i urządzenia automatycznej regulacji
Informacje o egzaminach i uprawnieniach:
Bezpośrednio po szkoleniu Komisja Kwalifikacyjna przeprowadza egzamin ustny, po którym uzyskuje się Państwowe Świadectwo Kwalifikacji. Kursy prowadzone są przez praktyków z wieloletnim doświadczeniem, co wpływa na wysoką zdawalność.
Osoby przystępujące do egzaminu z Eksploatacji powinny wykazać się wiedzą dotyczącą tematyki:
- zasad budowy, działania oraz warunków technicznych obsługi urządzeń, instalacji i sieci,
- zasad eksploatacji oraz instrukcji eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci,
- zasad i warunków wykonywania prac kontrolno-pomiarowych i montażowych,
- zasad i wymagań bezpieczeństwa pracy i ochrony przeciwpożarowej oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy.
- instrukcji postępowania w razie awarii, pożaru, lub innego zagrożenia bezpieczeństwa obsługi urządzeń, lub zagrożenia życia, zdrowia i środowiska.
Osoby przystępujące do egzaminu z Dozoru powinny wykazać się wiedzą dotyczącą tematyki:
- przepisów dotyczących przyłączania urządzeń i instalacji do sieci, dostarczania paliw i energii oraz prowadzenia ruchu i eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci,
- przepisów i zasad postępowania przy programowaniu pracy urządzeń, instalacji i sieci z uwzględnieniem zasad racjonalnego użytkowania paliw i energii,
- przepisów dotyczących eksploatacji ,wymagań w zakresie prowadzenia dokumentacji technicznej i eksploatacyjnej oraz stosowania instrukcji eksploatacji urządzeń instalacji i sieci,
- przepisów dotyczących budowy urządzeń ,instalacji i sieci oraz norm i warunków technicznych jakim powinny odpowiadać te urządzenia, instalacje i sieci,
- przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej, z uwzględnieniem udzielania pierwszej pomocy oraz wymagań ochrony środowiska,
- zasad postępowania w razie awarii, pożaru lub innego zagrożenia bezpieczeństwa ruchu urządzeń przyłączonych do sieci,
- zasad dysponowania mocą urządzeń przyłączonych do sieci,
- zasad i warunków wykonywania prac kontrolno-pomiarowych i montażowych.
Terminarz szkoleń:
Obecnie prowadzimy nabór na szkolenia otwarte w ponad 19 miastach!
Szkolenia zamknięte przeprowadzamy na terenie całego kraju! (Grupy zorganizowane powyżej 5 osób).
Nasza oferta dostosowywana jest do Państwa potrzeb. W celu uzyskania szczegółowych warunków współpracy, zapraszamy do kontaktu.
Taki powinien być nowoczesny kurs SEP!
Szkolenia SEP na uprawnienia energetyczne w grupie G2 organizujemy w całej Polsce – obecnie jest to ponad 20 miast, w tym zarówno te największe, jak i nieco mniejsze: Poznań, Zielona Góra, Warszawa, Lublin, Gdańsk, Katowice, Białystok czy Olsztyn. Oferujemy również możliwość przeprowadzenia kursu w dowolnym miejscu w kraju, także w zakładzie pracy. Wymaga to tylko zebrania grupy minimum 5 uczestników. Doskonałe rozwiązanie dla pracodawców!
Dodajmy również, że osoby, które zapiszą się na więcej niż jedną grupę uprawnień energetycznych (na przykład G1 + G2), zapłacą jak za jedno szkolenie, oszczędzając tym samym sporo pieniędzy i cennego czasu.
Po zakończeniu szkolenia uczestnicy przystępują do egzaminu SEP przed naszą Komisją Kwalifikacyjną powołaną przez Urząd Regulacji Energetyki. Zapewniamy przyjazną, bezstresową atmosferę podczas egzaminu, co w naturalny sposób przekłada się na bardzo wysokie prawdopodobieństwo uzyskania Państwowego Świadectwa Kwalifikacji.