Partnerem serwisu jest:
Szukasz szkoleń SEP? Wybierz opiekuna i zapytaj o rabaty! Sprawdź >>> https://sep-uprawnienia.pl/oddzialy <<<
Online

Szkolenie pomiarowe

5 sierpnia

godz. 9:00

Online

Cena 1 egzaminu: 430zł

Cena szkolenia: 350zł

Online

Szkolenie G1/2/3

5 sierpnia

godz. 9:00

Online

Cena 1 egzaminu: 430zł

Cena szkolenia: 95zł

Online

Szkolenie G1/2/3

5 sierpnia

godz. 16:00

Online

Cena 1 egzaminu: 430zł

Cena szkolenia: 95zł

Wszystkie terminy
 

Uprawnienia cieplne G2 - pewna inwestycja w siebie lub pracownika!

Kursy zawodowe SEP są przeznaczone dla wszystkich fachowców i kandydatów na fachowców, którzy wiążą swoją przyszłość z sektorem energetycznym, gazowym czy ciepłowniczym. Tym razem zapraszamy na kurs SEP w grupie G2, czyli na uprawnienia cieplne. To bardzo dobra propozycja dla osób, które już teraz są zatrudnione w branży i np. zajmują się eksploatacją urządzeń grzewczych, ale chcą to robić w pełni legalnie, zyskując tym samym cenne kompetencje i znacząco poprawiając swoją pozycję na rynku pracy. Kurs na uprawnienia SEP G2 polecamy także pracodawcom chcącym zainwestować w podniesienie kwalifikacji swoich pracowników.

Dla kogo jest szkolenie energetyczne G2?

Kurs na uprawnienia cieplne SEP G2 to oczywista propozycja dla wszystkich osób zajmujących się eksploatacją, dozorem urządzeń, instalacji i sieci cieplnych wytwarzających, przetwarzających, przesyłających i zużywających ciepło oraz innych urządzeń energetycznych.

Zdobycie uprawnień SEP w grupie cieplnej pozwala legalnie wykonywać specjalistyczne prace przy obsłudze systemów ciepłowniczych, co jest bardzo cenną kwalifikacją na współczesnym rynku pracy. Pamiętajmy, że Polskę czeka poważna transformacja energetyczna, która obejmie także sektor produkcji energii cieplnej. Inwestycje w OZE, ograniczanie spalania węgla – to wyzwania, przed jakimi stoją spółki państwowe i samorządy. Jest pewne, że w najbliższych latach nie zabraknie atrakcyjnych ofert pracy dla specjalistów posiadających uprawnienia SEP G2, w których zdobyciu pomaga nasz kurs.

Szkolenie SEP w grupie G2 jest rekomendowane osobom, które planują kontynuować i rozwijać swoje kariery w takich zawodach, jak monter instalacji grzewczych, serwisant, instalator czy palacz kotłowy. Nie są przy tym wymagane żadne specjalistyczne umiejętności. Jedyne kryteria, które trzeba spełnić chcąc zapisać się na ten kurs SEP, to: pełnoletność (wymagane jest ukończenie 18. roku życia na dzień przystąpienia do szkolenia) oraz wykształcenie minimum podstawowe.

Oraz dodatkowo dostarczą stosowne dokumenty zgodnie ze zmianą Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci z dnia 01.07.2022 (Dz.U. z 2022 r. poz. 1392), w oparciu o aktualnie obowiązujące przepisy prawa informujemy, iż do wniosku o potwierdzenie posiadanych kwalifikacji przy eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci należy dołączyć dokumenty potwierdzające posiadanie wiedzy wymaganej w tym zakresie.

Dokumentami takimi są:

  1. świadectwo lub dyplom potwierdzające uzyskanie tytułu zawodowego,
  2. świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie lub dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe,
  3. certyfikat kwalifikacji zawodowej lub dyplom zawodowy,
  4. świadectwo czeladnicze lub dyplom mistrzowski

Posiadanie wymaganej wiedzy mogą również potwierdzać poniższe dokumenty:

  1. świadectwo ukończenia szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie, które obejmuje treści nauczania związane z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci;
  2. zaświadczenie o przebiegu nauczania wydane przez szkołę, o której mowa w pkt 1, zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2021 r. poz. 1915 oraz z 2022 r. poz. 583 i 1116), potwierdzające kształcenie w zawodzie, które obejmuje treści nauczania związane z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci;
  3. zaświadczenie wystawione przez pracodawcę, potwierdzające doświadczenie zawodowe i staż pracy umożliwiające nabycie umiejętności związanych z wykonywaniem prac eksploatacyjnych urządzeń, instalacji i sieci (wzór do pobrania tutaj).
  4. świadectwo kwalifikacji (wydane przez komisje kwalifikacyjne powołane przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki), może być traktowane jako dokument, który może potwierdzić posiadanie wymaganej wiedzy teoretycznej i praktycznej przy eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci

Prezentowany kurs SEP jest także przeznaczony dla osób, które posiadają już uprawnienia energetyczne w grupie G2, ale muszą je odnowić. Przypominamy, że taki obowiązek należy spełnić co 5 lat.

Co wyróżnia nasz kurs SEP G2?

Przede wszystkim nie zanudzamy naszych kursantów długimi, teoretycznymi wykładami. Szkolenia SEP są prowadzone przez ekspertów ze Stowarzyszenia Elektroenergetyków Polskich, a więc praktyków zawodów energetycznych. Potrafią oni zaciekawić słuchaczy i skutecznie połączyć część wykładową z warsztatową.

Takie podejście przynosi doskonałe efekty dydaktyczne, o czym najlepiej świadczą wysokie wyniki zdawalności – jedne z najlepszych w Polsce. Nasi kursanci są świetnie przygotowani do egzaminu SEP, a jednocześnie zdobywają komplet przydatnych w codziennej pracy informacji i umiejętności, co przekłada się na wzrost ich kompetencji oraz przyczynia do poprawy bezpieczeństwa.

Kolejną zaletą naszego kursu SEP na uprawnienia energetyczne w grupie G2 jest to, że całe szkolenie zajmuje tylko 1 dzień. Dzięki temu uczestnicy nie muszą poświęcać dużej ilości czasu na udział w kursie, co jest szczególnie ważne z perspektywy osób czynnych zawodowo. Docenią to również pracodawcy, którzy nie muszą już martwić się, że z powodu szkolenia dla większej grupy pracowników nastąpi dezorganizacja harmonogramu pracy zakładu.

Mało tego: uczestnikom tego kursu SEP dajemy możliwość zdobycia kompletu uprawnień energetycznych, a więc w grupach: G1, G2 i G3. To wszystko w ciągu jednego dnia!

Tego samego dnia można uzyskać uprawnienia w grupie G1 elektrycznej, G2 cieplnej i G3 gazowej!

Szkolenie trwa jeden dzień!

Przy zapisie na 2 lub 3 grupy koszt szkolenia w cenie jednego!

Dzięki temu firmy, które rozpoczęły z nami współpracę, nadal ją kontynuują i szkolą u nas swoich pracowników po niższych kosztach. Osoby indywidualne polecają nas i wracają po odnowienie uprawnień.

Po zdanym pozytywnie egzaminie uczestnik szkolenia otrzymuje stosowne uprawnienia, których ważność trwa 5 lat.

Zainteresowany? Masz pytania?

Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo bądź przez formularz kontaktowy na stronie

(Nasi konsultanci oddzwonią natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia).

 

Zakres punktowy:

Informacje o egzaminach i uprawnieniach:

Osoby przystępujące do egzaminu z Eksploatacji powinny wykazać się wiedzą dotyczącą tematyki:

Osoby przystępujące do egzaminu z Dozoru powinny wykazać się wiedzą dotyczącą tematyki:

Terminarz szkoleń:

Taki powinien być nowoczesny kurs SEP!

Szkolenia SEP na uprawnienia energetyczne w grupie G2 organizujemy w całej Polsce – obecnie jest to ponad 20 miast, w tym zarówno te największe, jak i nieco mniejsze: Poznań, Zielona Góra, Warszawa, Lublin, Gdańsk, Katowice, Białystok czy Olsztyn. Oferujemy również możliwość przeprowadzenia kursu w dowolnym miejscu w kraju, także w zakładzie pracy. Wymaga to tylko zebrania grupy minimum 5 uczestników. Doskonałe rozwiązanie dla pracodawców!

Dodajmy również, że osoby, które zapiszą się na więcej niż jedną grupę uprawnień energetycznych (na przykład G1 + G2), zapłacą jak za jedno szkolenie, oszczędzając tym samym sporo pieniędzy i cennego czasu.

Po zakończeniu szkolenia uczestnicy przystępują do egzaminu SEP przed naszą Komisją Kwalifikacyjną powołaną przez Urząd Regulacji Energetyki. Zapewniamy przyjazną, bezstresową atmosferę podczas egzaminu, co w naturalny sposób przekłada się na bardzo wysokie prawdopodobieństwo uzyskania Państwowego Świadectwa Kwalifikacji.

Najczęściej zadawane pytania

Co to są uprawnienia SEP G2? Kto może zrobić uprawnienia SEP G2? Jak przygotować się do egzaminu SEP G2? Jak długo ważne są uprawnienia SEP G2? Jak się zapisać na szkolenia SEP G2? Jakie inne kursy SEP są dostępne?
Urząd pracy
Enea
BP
OBI
Polska Spółka Gazowa
Okręgowa Pielęgniarek i Położnych
Wipasz
Herbapol
Kuehne+nagel
sweco
inkpol
auto machinery jet
Ludwik Rydygier
otis
skanska
meillerghp
aerospace
WODR