Komu rekomendujemy kurs na pomiary elektryczne SEP z wykonywania prac kontrolno-pomiarowych?
W grupie docelowej prezentowanego kursu SEP znajdują się wszyscy, którzy już teraz zajmują się realizowaniem robót elektrycznych, ale nie posiadają uprawnień SEP do wykonywania pomiarów, jak również osoby, którym wygasają zdobyte wcześniej kwalifikacje. Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, uprawnienia SEP do wykonywania prac kontrolno-pomiarowych trzeba odnawiać co 5 lat. Jest to równoznaczne z koniecznością ponownego odbycia kursu elektryka i zaliczenia egzaminu SEP.
Nasze szkolenia pomiarowe są również bardzo dobrą propozycją dla przedsiębiorców, zwłaszcza prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i niezatrudniających pracowników. Właściciel firmy elektrycznej, który osobiście realizuje zlecenia na rzecz klientów, powinien posiadać uprawnienia do pomiarów instalacji elektrycznych SEP. Przynosi to liczne korzyści:
- Wzrost prestiżu przedsiębiorstwa
- Większa konkurencyjność firmy
- Możliwość przyjmowania znacznie większej liczby zleceń
- Brak konieczności każdorazowego podnajmowania osoby posiadającej uprawnienia SEP do wykonywania pomiarów elektrycznych, a więc niższe koszty po stronie przedsiębiorcy
Kto może wziąć udział w tym szkoleniu SEP?
Jeśli nie masz wykształcenia elektrycznego, to nadal możesz zapisać się na kurs elektryka oraz prezentowane szkolenie pomiarowe. Od kandydatów wymagamy jedynie pełnoletności (w dniu rozpoczęcia szkolenia SEP musisz mieć ukończone 18 lat) oraz wykształcenia minimum podstawowego.
Oraz dodatkowo dostarczą stosowne dokumenty zgodnie ze zmianą Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci z dnia 01.07.2022 (Dz.U. z 2022 r. poz. 1392), w oparciu o aktualnie obowiązujące przepisy prawa informujemy, iż do wniosku o potwierdzenie posiadanych kwalifikacji przy eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci należy dołączyć dokumenty potwierdzające posiadanie wiedzy wymaganej w tym zakresie.
Dokumentami takimi są:
- świadectwo lub dyplom potwierdzające uzyskanie tytułu zawodowego,
- świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie lub dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe,
- certyfikat kwalifikacji zawodowej lub dyplom zawodowy,
- świadectwo czeladnicze lub dyplom mistrzowski
Posiadanie wymaganej wiedzy mogą również potwierdzać poniższe dokumenty:
- świadectwo ukończenia szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie, które obejmuje treści nauczania związane z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci;
- zaświadczenie o przebiegu nauczania wydane przez szkołę, o której mowa w pkt 1, zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2021 r. poz. 1915 oraz z 2022 r. poz. 583 i 1116), potwierdzające kształcenie w zawodzie, które obejmuje treści nauczania związane z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci;
- zaświadczenie wystawione przez pracodawcę, potwierdzające doświadczenie zawodowe i staż pracy umożliwiające nabycie umiejętności związanych z wykonywaniem prac eksploatacyjnych urządzeń, instalacji i sieci (wzór do pobrania tutaj).
- świadectwo kwalifikacji (wydane przez komisje kwalifikacyjne powołane przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki), może być traktowane jako dokument, który może potwierdzić posiadanie wymaganej wiedzy teoretycznej i praktycznej przy eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci
Spełniasz powyższe kryteria? Świetnie! W takim razie już teraz zapisz się na kurs na pomiary elektryczne SEP, po którego ukończeniu i zdaniu egzaminu SEP zdobędziesz kwalifikację zawodową do wykonywania prac kontrolno-pomiarowych. Tym samym natychmiast podniesiesz swoją atrakcyjność na rynku zatrudnienia, ponieważ w Polsce od lat obserwujemy deficyt fachowców posiadających wymienione uprawnienia. Podobnie jest w całej Europie. Można zatem uznać, że szkolenia pomiarowe są doskonałą inwestycją dla osób chcących zabezpieczyć swoją przyszłość i nie musieć się martwić brakiem ofert pracy – czy to w Polsce, czy w innych krajach.
Tego samego dnia można uzyskać uprawnienia w grupie G1 elektrycznej, G2 cieplnej i G3 gazowej!
Szkolenie trwa jeden dzień!
Przy zapisie na 2 lub 3 grupy koszt szkolenia w cenie jednego!
Dzięki temu firmy, które rozpoczęły z nami współpracę, nadal ją kontynuują i szkolą u nas swoich pracowników po niższych kosztach. Osoby indywidualne polecają nas i wracają po odnowienie uprawnień.
Po zdanym pozytywnie egzaminie uczestnik szkolenia otrzymuje stosowne uprawnienia, których ważność trwa 5 lat.
Zainteresowany? Masz pytania?
Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo bądź przez formularz kontaktowy na stronie
(Nasi konsultanci oddzwonią natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia)
Program szkolenia:
- Podstawy sieci i instalacji elektrycznych
- Podstawy prawne – normy i przepisy obowiązujące przy wykonywaniu pomiarów.
- BHP przy pracach pomiarowych
- Wymagania w stosunku do mierników i dokładności pomiarów
- Dobór właściwej metody pomiarowej
- Zasady, zakresy i częstość wykonywania pomiarów
- Dokumentowanie prac
- Wykonywanie pomiarów:
- Ciągłość połączeń ochronnych i wyrównawczych
- Pomiary rezystancji izolacji
- Pomiary skuteczności ochrony przeciwporażeniowej
- Pomiary wyłączników przeciwporażeniowych różnicowoprądowych
- Pomiary rezystancji uziemień
- Pomiary rezystywności gruntu
- Badanie elektronarzędz
- Badanie sprzętu ochronnego i dielektrycznego
- Wzory protokołów
- Prezentacja mierników
- Pomiary w praktyce
- Sprawdzian nabytej wiedzy
Informacje o egzaminach i uprawnieniach:
Bezpośrednio po szkoleniu Komisja Kwalifikacyjna przeprowadza egzamin ustny, po którym uzyskuje się Państwowe Świadectwo Kwalifikacji. Kursy prowadzone są przez praktyków z wieloletnim doświadczeniem, co wpływa na wysoką zdawalność.
Osoby przystępujące do egzaminu z Eksploatacji powinny wykazać się wiedzą dotyczącą tematyki:
- zasad budowy, działania oraz warunków technicznych obsługi urządzeń ,instalacji i sieci,
- zasad eksploatacji oraz instrukcji eksploatacji urządzeń ,instalacji i sieci,
- zasad i warunków wykonywania prac kontrolno–pomiarowych i montażowych,
- zasad i wymagań bezpieczeństwa pracy i ochrony przeciwpożarowej oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy.
- instrukcji postępowania w razie awarii, pożaru, lub innego zagrożenia bezpieczeństwa obsługi urządzeń, lub zagrożenia życia, zdrowia i środowiska.
Osoby przystępujące do egzaminu z Dozoru powinny wykazać się wiedzą dotyczącą tematyki:
- przepisów dotyczących przyłączania urządzeń i instalacji do sieci ,dostarczania paliw i energii oraz prowadzenia ruchu i eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci,
- przepisów i zasad postępowania przy programowaniu pracy urządzeń ,instalacji i sieci z -uwzględnieniem zasad racjonalnego użytkowania paliw i energii,
- przepisów dotyczących eksploatacji ,wymagań w zakresie prowadzenia dokumentacji technicznej i eksploatacyjnej oraz stosowania instrukcji eksploatacji urządzeń instalacji i sieci,
- przepisów dotyczących budowy urządzeń ,instalacji i sieci oraz norm i warunków technicznych jakim powinny odpowiadać te urządzenia, instalacje i sieci,
- przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej, z uwzględnieniem udzielania pierwszej pomocy oraz wymagań ochrony środowiska,
- zasad postępowania w razie awarii, pożaru lub innego zagrożenia bezpieczeństwa ruchu urządzeń przyłączonych do sieci,
- zasad dysponowania mocą urządzeń przyłączonych do sieci,
- zasad i warunków wykonywania prac kontrolno-pomiarowych i montażowych.
Terminarz szkoleń:
Obecnie prowadzimy nabór na szkolenia otwarte w ponad 19 miastach!
Szkolenia zamknięte przeprowadzamy na terenie całego kraju! (Grupy zorganizowane powyżej 5 osób).
Nasza oferta dostosowywana jest do Państwa potrzeb. W celu uzyskania szczegółowych warunków współpracy, zapraszamy do kontaktu.
Dlaczego powinieneś wybrać nasz kurs SEP?
Jednym z kluczowych powodów jest bardzo wysoki poziom szkolenia. Prowadzą je eksperci ze Stowarzyszenia Elektroenergetyków Polskich, którzy gwarantują przekazanie wartościowej wiedzy, w tym praktycznej oraz doskonałe przygotowanie uczestników do egzaminu SEP.
Dużym atutem naszego kursu pomiarów elektrycznych jest to, że zakończysz go w ciągu zaledwie jednego dnia. Nie musisz więc tracić czasu na dojazdy, zwalniać się z pracy czy poświęcać prywatnego czasu na żmudną naukę. Jest to również bardzo istotna informacja dla pracodawców, którzy obawiają się, że zapisując swoich pracowników na szkolenie SEP pomiarowe SEP stracą ich na kilka dni, co odbije się na wynikach przedsiębiorstwa. W przypadku naszego kursu nie ma takiego ryzyka.
Podczas szkolenia na uprawnienia pomiarowe SEP kładziemy duży nacisk na efektywne połączenie części wykładowej i warsztatowej. Dzięki temu uczestnicy nie tylko dobrze przygotowują się egzaminu pod kątem merytorycznym, ale również nabywają umiejętności, które będą mogli z powodzeniem wykorzystać w codziennej pracy.
Dodajmy również, że prezentowany kurs SEP oferuje szansę uzyskania uprawnień w pozostałych grupach: uprawnień elektrycznych G1, uprawnień cieplnych G2 oraz uprawnień gazowych G3. To wszystko w ciągu jednego dnia i w ramach opłaty, jak za jeden kurs!
Mamy również znakomitą informację dla pracodawców. Kursy SEP na uprawnienia kontrolno-pomiarowe organizujemy w całej Polsce, a dla grupy minimum 5 osób możemy je przeprowadzić nawet w zakładzie pracy. Jest to spore udogodnienie i kolejny powód, dla którego warto postawić na nasze szkolenie SEP.