Partnerem serwisu jest:
Szukasz szkoleń SEP? Wybierz opiekuna i zapytaj o rabaty! Sprawdź >>> https://sep-uprawnienia.pl/oddzialy <<<
Online

Szkolenie pomiarowe

5 sierpnia

godz. 9:00

Online

Cena 1 egzaminu: 430zł

Cena szkolenia: 350zł

Online

Szkolenie G1/2/3

5 sierpnia

godz. 9:00

Online

Cena 1 egzaminu: 430zł

Cena szkolenia: 95zł

Online

Szkolenie G1/2/3

5 sierpnia

godz. 16:00

Online

Cena 1 egzaminu: 430zł

Cena szkolenia: 95zł

Wszystkie terminy

Kończą Ci się uprawnienia SEP? Sprawdź, co musisz zrobić

Uprawnienia SEP to potwierdzenie wysokich kwalifikacji zawodowych posiadającego je fachowca. Dawniej były one nadawane dożywotnio, jednak obecnie prawo wymaga ich odnawiania co 5 lat. Dotyczy to wszystkich kategorii uprawnień, czyli specjaliści muszą regularnie odnawiać uprawnienia gazowe, cieplne i oczywiście uprawnienia gazowe. Jeśli właśnie przypomniałeś sobie (lub zrobił to Twój pracodawca), że lada moment minie termin ważności Twoich uprawnień, nie zwlekaj z zapisaniem się na kurs SEP. Sprawdź, jak wygląda procedura krok po kroku.

Najpierw wybór szkolenia SEP

Prawo wymaga, aby nawet bardzo doświadczeni i wykwalifikowani fachowcy, którym kończą się uprawnienia SEP, ponownie odbyli stosowne szkolenie, po którego ukończeniu można przystąpić do egzaminu SEP przed komisją państwową. Wybór szkolenia SEP nie powinien być przypadkowy. Absolutnie nie kieruj się wyłącznie najniższą ceną. Pamiętaj o tym, że jakość kursu ma decydujący wpływ na zwiększenie Twoich szans w „starciu” z komisją. Nie zakładaj z góry, że skoro masz wieloletnie doświadczenie, to taki kurs właściwie do niczego nie jest Ci potrzebny i poradzisz sobie ze zdaniem egzaminu podchodząc do niego niemal z marszu. Przesadna pewność siebie zgubiła już niejednego fachowca.

Wybór szkolenia SEP powinien być podyktowany przede wszystkim opiniami na temat danego kursu, które możesz znaleźć w Internecie. Sprawdź również statystyki zdawalności oraz upewnij się, że szkolenie prowadzą wysokiej klasy specjaliści. Przykładowo: szkolenia SEP Krajowego Centrum Kształcenia są prowadzone przez instruktorów ze Stowarzyszenia Elektroenergetyków Polskich. To wystarczająca rekomendacja.

Podejdź do kursu SEP poważnie

Wiemy, jak trudno jest zmusić się specjaliście do tego, aby uważnie słuchać wykładu instruktora. Z pewnością większość podejmowanych kwestii jest Ci doskonale znana. Mimo to radzimy, aby nie ucinać sobie drzemki w kącie sali i nie podchodzić do samego szkolenia z przesadną butnością. Zwróć uwagę na to, że przepisy dotyczące chociażby bezpieczeństwa i higieny pracy są regularnie modyfikowane, a o nie także możesz zostać zapytany podczas egzaminu SEP. Samo szkolenie nie trwa długo (zakończysz je w ciągu jednego dnia), dlatego spróbuj zachować maksymalną koncentrację i szanuj czas instruktora.

Czas na egzamin SEP

Bezpośrednio po ukończeniu szkolenia SEP możesz już podejść do egzaminu przed Komisją Kwalifikacyjną powołaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Jeśli przyłożyłeś się do samego kursu i uważnie słuchałeś instruktora, dodasz do tego własne doświadczenie, ale zapomnisz o nieprzepisowych przyzwyczajeniach (które ma każdy doświadczony fachowiec pracujący w branży energetycznej), to masz bardzo duże szanse na sukces.

Po uzyskaniu pozytywnej oceny Twoje uprawnienia energetyczne, cieplne lub uprawnienia gazowe zostaną przedłużone na kolejny, 5-letni okres. Jeśli jednak coś pójdzie nie tak, będziesz musiał powtórzyć procedurę. Dlatego tak ważne jest, aby nie zwlekać z odnowieniem uprawnień SEP do ostatniej chwili.

Urząd pracy
Enea
BP
OBI
Polska Spółka Gazowa
Okręgowa Pielęgniarek i Położnych
Wipasz
Herbapol
Kuehne+nagel
sweco
inkpol
auto machinery jet
Ludwik Rydygier
otis
skanska
meillerghp
aerospace
WODR