Partnerem serwisu jest:
Szukasz szkoleń SEP? Wybierz opiekuna i zapytaj o rabaty! Sprawdź >>> https://sep-uprawnienia.pl/oddzialy <<<
Online

Szkolenie G1/2/3

10 czerwca

godz. 16:00

Online

Cena 1 egzaminu: 424.2zł

Cena szkolenia: 95zł

Online

Szkolenie pomiarowe

11 czerwca

godz. 15:00

Online

Cena 1 egzaminu: 424.2zł

Cena szkolenia: 350zł

Online

Szkolenie G1/2/3

11 czerwca

godz. 16:00

Online

Cena 1 egzaminu: 424.2zł

Cena szkolenia: 95zł

Wszystkie terminy

Egzamin SEP: jak się do niego DOBRZE przygotować?

Wybitny aktor Robert De Niro powiedział kiedyś, że mądry człowiek uczy się każdego dnia, a niemądry zawsze twierdzi, że wie już wszystko. Te słowa szczególnie powinny wziąć sobie do serca osoby, które stawiają na sukcesywny rozwój kariery zawodowej. Obecne realia rynkowe wymuszają wręcz na pracownikach ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji. Dotyczy to przedstawicieli praktycznie wszystkich zawodów, ale w szczególności technicznych. Dziś, aby móc określać się mianem fachowca, nie wystarczy już tylko mieć doświadczenie i umiejętności praktyczne. Liczy się również wiedza, najlepiej potwierdzona stosownymi kwalifikacjami. Te można zdobyć zdając egzamin SEP. Choć sama wizja podejścia do egzaminu budzi niemały lęk, to spokojnie można się do tego przygotować i niemal zagwarantować sobie sukces. Jak to zrobić? Tego dowiesz się z naszego poradnika.

Po pierwsze: odpowiedni kurs SEP

Do egzaminu SEP można podejść dopiero po ukończeniu szkolenia SEP. Takie kursy są organizowane w całej Polsce przez cały rok i oferują je najróżniejsze firmy. Zwróć natomiast uwagę na fakt, iż szczególnym zaufaniem zarówno wśród pracodawców, jak i pracowników, cieszą się szkolenia SEP Krajowego Centrum Kształcenia.

Na nasz kurs SEP możesz się zapisać w każdym regionie kraju – aktualnie organizujemy je w kilkunastu największych i tych nieco mniejszych miastach. W naszej ofercie znajdują się więc szkolenia SEP w Warszawie, Katowicach, Łodzi, Bydgoszczy, Białymstoku, Olsztynie, Rzeszowie, Gdańsku, Szczecinie itd. Nie będziesz mieć problemu z tym, aby znaleźć kurs organizowany blisko Twojego miejsca zamieszkania.

Warto wiedzieć

W przypadku zebrania odpowiedniej liczby kursantów, szkolenia SEP możemy zorganizować w dowolnym miejscu w Polsce – na przykład w zakładzie pracy. Porozmawiaj więc ze swoim pracodawcą, a jeśli sam jesteś właścicielem firmy, to rozważ taką formę inwestycji w kompetencje zawodowe zespołu.

W naszej ofercie znajdują się zarówno kursy energetyczne (tak zwany kurs elektryka), jak również szkolenia SEP pozwalające przystąpić do egzaminu na uprawnienia gazowe czy cieplne. Jeśli jesteś bardzo ambitny lub po prostu chcesz znacząco poprawić swoją pozycję na rynku zatrudnienia, śmiało możesz ukończyć kurs na wszystkie uprawnienia SEP i po uzyskaniu pozytywnego wyniku podczas egzaminu stać się wyjątkowo atrakcyjnym pracownikiem.

Nasze kursy SEP wyróżnia to, że bardzo poważnie podchodzimy do jakości szkolenia. Zależy nam na tym, aby nasi kursanci osiągali bardzo dobre wyniki podczas egzaminu. Najlepszym potwierdzeniem tych słów jest świetna zdawalność, jedna z najwyższych w kraju.

Kursy energetyczne i inne szkolenia SEP z naszej oferty prowadzą wysokiej klasy specjaliści zrzeszeni w Stowarzyszeniu Elektroenergetyków Polskich. Są to więc nie tylko teoretycy zawodów technicznych, ale też osoby, które mają praktyczne wiedzę i w sposób zrozumiały przekazują ją kursantom. Dzięki temu z jednej strony możesz liczyć na świetne przygotowanie do egzaminu SEP, a z drugiej mieć pewność, że posiadasz nie tylko „papier”, ale też realne umiejętności wykonywania zawodu. Przekłada się to na poziom Twoich kompetencji oraz gwarantuje Ci wysokie bezpieczeństwo podczas pracy.

Kurs SEP ukończony: co dalej?

Po ukończeniu szkolenia SEP każdy kursant przystępuje do egzaminu państwowego. Brzmi bardzo poważnie i tak też jest, ponieważ od wyniku zależy to, czy dana osoba uzyska kwalifikacje umożliwiające jej legalne wykonywanie na przykład robót instalacyjnych czy konserwacyjnych.

Jak to wygląda w przypadku naszych kursów energetycznych? Uczestnicy są egzaminowani przez naszą Komisję Kwalifikacyjną, powołaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Jest to organ państwowy, a więc jego decyzje są wiążące. Oznacza to, że osoba, która zda egzamin, automatycznie zyskuje prawo do wykonywania zawodu, czego potwierdzeniem jest świadectwo kwalifikacji. Znajduje się na nim informacja, czy dana osoba zdobyła uprawnienia energetyczne, gazowe czy cieplne.

Takie świadectwo jest bardzo mocną kartą przetargową w staraniach o atrakcyjną propozycję pracy. Każda firma z sektora energetycznego, gazowego czy ciepłowniczego w pierwszej kolejności wymaga od kandydatów pisemnego potwierdzenia kwalifikacji zawodowych.

Warto również wspomnieć, że świadectwo kwalifikacji potwierdzające zdobycie uprawnień SEP w Polsce jest honorowane we wszystkich krajach Unii Europejskiej, jak również w Szwajcarii i państwach należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Tym samym na tej podstawie można starać się o pracę na zagranicznych rynkach, gdzie wykwalifikowani fachowcy są znakomicie wynagradzani i bardzo poszukiwani.

Urząd pracy
Enea
BP
OBI
Polska Spółka Gazowa
Okręgowa Pielęgniarek i Położnych
Wipasz
Herbapol
Kuehne+nagel
sweco
inkpol
auto machinery jet
Ludwik Rydygier
otis
skanska
meillerghp
aerospace
WODR